Stowarzyszenie "SPRAWNI INACZEJ"

Działamy na rzecz
Osób niepełnosprawnych

Działamy na rzecz
Osób niepełnosprawnych

Stowarzyszenie "SPRAWNI INACZEJ"

O nas

Kolskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "Sprawni Inaczej" w Kole jest organizacją pożytku publicznego, która działa na rzecz i w imieniu osób niepełnosprawnych, ich rodzin i opiekunów prawnych.

Stowarzyszenie działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami, w tym :

Mózgowym porażeniem dziecięcym

Zespół Downa

Autyzmem

Upośledzeniem umysłowym

Naszahistoria

W 2014 r. powstała Spółdzielnia Socjalna „Aktywni” w ramach projektu Innowacyjny model aktywizacji  uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej realizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych w partnerstwie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu. Członkowie Spółdzielni to Kolskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Sprawni Inaczej” oraz Fundacja „ONI”. W Spółdzielni zatrudnienie dostali uczestnicy warsztatów dzięki realizacji założeń projektu oraz tworzeniu partnerstw prywatno-społecznych i publiczno-społecznych nastawionym na rozwój.

Spartakiada 2019
SPARTAKIADA 06 IX 2019 IMG_20190906_102403
Andrzejki 2019
662IMAG106866 (1)
XVII IFTTDiM Koło
IMAG1581

Nowe możliwości

Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę na początku otrzymało 7 osób, w tym 5 niepełnosprawnych. Liczba osób pracujących w Spółdzielni z czasem wzrosła do 32. Dzięki podjętej pracy zatrudnione osoby mają szansę rozwoju, możliwość zdobycia samodzielności i decydowania o własnych wydatkach.

Aktualności

Ostatnie wydarzenia na naszej stronie internetowej.